MEDNARODNO SODELOVANJE: ERASMUS+ PROJEKT “Z GIBANJEM DO ZNANJA”
Projektni tim: Bojana Matić Risteski (koordinatorica projekta), Brglez Nina, Pernat Špela, Vanovšek Barbara
V obdobju med 1. 11. 2024 in 30. 4. 2026 bomo izvajali Erasmus+ projekt (akcija KA122-SCH) z naslovom “Z gibanjem do znanja” (Move and learn). Namen projekta je spodbuditi razvoj novih praks na področju poučevanja skozi gibanje. V sklopu projekta načrtujemo izvedbo skupinske mobilnosti v Italijo in Španijo ter pet sledenj na delovnem mestu v Italiji, Španiji, Grčiji, Romuniji in Turčiji. Na mobilnost se bo odpravilo 34 udeležencev (8 učencev, 4 spremljevalci in 22 strokovnih delavcev). Rezultat projekta bo priročnik za učitelje z naborom gibalnih aktivnosti in drugih novo pridobljenih znanj. Prav tako bomo okrepili razvoj gibalnih in socialnih veščin pri učencih. Projekt sofinancira Evropska unija.
POdjetnost, Gradnik zaUpanja Mladih
V projektu POGUM (PO-djetnost, Gradnik za-Upanja Mladih), ki pomeni ‘Krepitev kompetnece podjetnosti in spodbujanje prožnega prehajanja med izobraževanjem in okoljem v osnovnih šolah‘ spodbujamo način razmišljanja in razumevanja podjetnosti v osnovnih šolah kot zmožnost razvijanja ustvarjalnosti, inovativnosti in proaktivnosti posameznika in skupin.
Ključna cilja javnega razpisa sta:
- razvoj, preizkušanje, implementacija spremljanje in evalviranje celovitega modela podjetnosti v osnovni šoli in odprtega ter prožnega pehajanja med osnovno šolo in okolje
- opolnomočenje šolajočih (učencev v osnovni šoli) in strokovnih delavcev (učiteljev, svetovalnih delavcev, drugih strokovnih delavcev, vodstvenih delavcev in ravnateljev v OŠ) s kompetenco podjetnosti.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.
Finančna podpora: skupna višina sredstev, namenjenih za izvedbo projekta, znaša 3.299.864,57 EUR.
Zaključeni projekti:
Projekt SEM – Socialna vključenost, Enakopravnost in Možnost za vse
Projekt SEM – Socialna vključenost, Enakopravnost in Možnost za vse, je bil izbran na javnem razpisu Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, za izbor operacij »Spodbujanje socialne vključenosti otrok in mladih s posebnimi potrebami v lokalno okolje«.
Prijavitelj projekta je Center za sluh in govor Maribor, partnerja v projektu pa sta Zavod Vitis, Center za izobraževanje, usposabljanje in rehabilitacijo Ptuj in Osnovna šola Antona Janše Radovljica.
Projekt SEM je sofinanciran s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport in Evropskega socialnega sklada do 30.9.2022.
Strokovni center za avtizem
Pilotni projekt Strokovni center za avtizem deluje v okviru Javnega razpisa »Mreža strokovnih institucij za podporo otrokom s posebnimi potrebami in njihovim družinam«, ki ga je objavilo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport Republike Slovenije. Je eden izmed desetih strokovnih centrov za podporo otrokom in mladostnikom s posebnimi potrebami in njihovim družinam, namenjen celostnemu obravnavanju otrok in mladostnikov z avtizmom.
Strokovni center za avtizem je sofinanciran s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport in Evropskega socialnega sklada do 30.9.2020.
Z roko v roki poMOČ
Namen projekta Z roko v roku poMOČ je nuditi podporo in širok nabor vsebin in načinov usposabljanj s področja pomoči in obravnave, ki bi prispevala k razvoju inkluzivnega izobraževanja in dvigu njegove kakovosti.
Projekt je organizacijsko zasnovan v obliki konzorcija, ki ga sestavljajo partnerji, kateri se ukvarjajo s skupinami otrok s posebnimi potrebami na različnih ravneh in oblikah vzgoje in izobraževanja. Povezanost različnih inštitucij z visoko usposobljenim strokovnim kadrom predstavlja inovativen pristop na področju zagotavljanja podpore strokovnim in vodstvenim delavcem na področju vzgoje in izobraževanja ter omogoča hitro odzivnost na konkretne potrebe vzgojno-izobraževalnih institucij ali posameznikov.
Projekt sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada do 30.9.2021.
SIO 2020
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju
Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebin.
Več podrobnosti o Programu nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju najdete na spletni strani Programa.
Dodatne informacije lahko dobite na e-poštnem naslovu sio-2020@arnes.si in na telefonski številki (01) 479 88 55.
Naložbo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.